Erkekliğini Konuşturan Blog

14 Şubat Sevgililer Günü Ne Yapılır

0 63

14 Şubat sevgililer günü. Nedir bu 14 şubat sevgililer günü anlamı nedir. Ne hediye alınmalıdır o günde nelere dikkat etmeliyiz umarız bu yazmız size bir kaynak olur.

Eve basitçe bu günün gerçek anlamından bahsedelim. Yıllar önce okudğumuz bir gazete bu 14 şubat gününün bir rahibin ölüm günü olduğu ve bunun kutlamak için yapıldğı yazıyordu yazının detayı ise söyle eski romada bir rahip gençleri gizli gizli evlendiriyormuş ve her naıslsa o yıllarda bu rahip kişi bu suçtan doalyı zindana atılıyor ve orada yine gizli evlendirme işlerine devam ediyor ve sonuda zindanda ölüyor ve ölüm günü ise 14 şubat. Tabiki o yıllardaki kişilerin bir çoğunu evlendiren bu rahibe saygı duymak için bu rahibin adı ilede uyumlu olsun diyerek valentine days ( valetninin günü ) oalrak ilan ediyorlar ve günümüze gelen kadar bir çok değişiklik göstererek yeni adı ile 14 Şubat sevgilier günü olarak hayatımızda yer alıyor.

Biz bu olayı bir papazın ölüm günü olarak görmüyor sadece sevgiliniz ile yaşayacağınız güzel şeylere ek olarak 1 gününde siz sevgililer için özel olmasını o günde sevgilim yanımda olsun bana değer verdiğinzi hissettirsin anlamında bakıyoruz. Bir çok sitede sadece sevgililer günü değil evli olanlar içinde geçerlidir desende bizce değil çünkü türkiyedeki hayat ve yaşam tarzı bunu sadece sevgililer için mümkün kılıyor. Biz olaya sadece tükiyede bir şehire göre değil tüm türkiye olarak bakıyoruz.

Plan Yapın;

ilk olarak o günü planlayın neden mi çünkü o gün belki ilerde eşiniz olacak kişiyle geçireksinzi hem sizin hemde onun ayaları belilri zamanlarda yerden kesilsin ki bu günün anlamını tam olarak yaşabilesiniz. Plan yaparken tek dikkat edeceğinzi nokta ne derse elinizde geliyorsa yapın örneğin tatilemi gidelim diyor imkanınız varsa bunu gerçekleştirin yani planınızı ortak yapın. Yoksa planı tek tarfalı olarak yaparssanız gün içinde bir aktiviteden canı sıkılırle sevgilinzi gününzün geri kalanının çok kötü geçmesini sağlayabilir. Plan için öneriler erkekler sizler için tavsiyemiz sabahın beşinde telefon ile mesajla başlayın neden beş uyandığıdna sizin mesajınızla güne başlasın ve günün iyi geçeceğine inansın. Sabah beşte nasıl mesaj atacam uykusuzmu kalayım demeyin zamanlanabilir mesaj var artık zamanını seçin ve uyuyun sonrasında siz yine saatinizi uyanmak istediğiniz zamana kurun. Uyandınız ve ilk olarak o gün için kişisel temizlik bakımınızı yapın duş dişler saçınız ve günü nasıl planladıysanız ona uygun bir kalsik giyim veya spor giyim seçin.

Planınıza buluşma saatiniz çok öenmli mutlaka saatinden 10 dk önce hazır olun yoksa ilk görüşmede ilk dakikada beklettin beni golünü yersiniz. Ve sevgililer günün kutlu olsun cnm vb gibi sözler ile başlayın ve hediyenizi uzatın. Hatta ilk sözler için küçük bir şiir yazabilirsiniz çok daha romantik olur. Nette bir sürü örnek var biraz çaba ile istediğiniz gibi değiştirerek size özel yapabilirsiniz yazar olarakta altına imza atabilirsiniz. Artık ilk buluşmadan sonra günüzü nasıl planladınız orasını bilemeyiz o programa uygun bir yemek sonrasında bir tiyatro gösterisi veya bir show gösterisi olabilir. Günün diğer planlarını gerçekleştirisiniz. Veya bir gezi turu biraz araştımacı olun o güne özle tular bulunduğunuz ilde mutlaka bir aktivite vardır katılın. Veya yalnız olarak uzun uzun yürüyerek sohbette edebilirsiniz ama elini bırakmadan bu elini bırakmama olayı güven sağlar sevgilinizde bunuda belirtelim. Planlar bu kadar çünkü sevgilinzile ne kadar yıldır çıkıyorsunuz nelere tahamül ediyorsunuz ikinzide bilemdiğimzi için genel bir yazı olsun erkeke olarak bunlara dikkat edin diyoruz sadece.

Hediye Seçimi;

En janjanlı bölüm dimi bir çok erkek ne alayım diye kara kara düşünür. İlk olarak şunu aklnızdan çıkarmayın kırmızı gül mutlaka olmalı demet olmasına gerek yok tek bir adet olması yeterli. Sevgililer gününde en çok istenilen hediye tek taş’ tır. Plan bölümüdne dedidğimiz gibi ilişki durumunuzu bilemdiğimiz için genel yazıyoruz ama tek taş ile karşısına çıktığınızda onun gözlerindeki ışık sizleri mest edecek arkadaşlar bunuda unutmayın. Hediye için bir çok alternafiniz var bu günlerde sevgilinizi ne hediye isitediğinin mesajını sizlere verir sevgiliniz çok beğendiğim bir kazak var der ne bilim bir ayakkabı der ne bilim reklamalardaki gibi elini gösterir yüzük ister. Aman bu oyuna gelmeyin aslında gelinde gelmeyin.

Nasılmı o size mesajla verdiği hediyeyi alın ama bu sefer şu olacak ihtiyacım vardı aldı, ama bugün özel bir gün başka bişey yokmu onuda bekleyecek sizden o yüzden bu mesajı verdi ise bunun akabinde güzel bir mücevher olabilir, şık bir elbise olabilir, ( ama kırmızı renkte olması şart ) veya bir dolu kutusu ve kalp şeklinde bir çikolata olabilir o yemese bile siz alın amaç gerekli olan hediyenin yanının boş olamaması ve ona değer verdiğinizi belli etmek. Ama sakın ayıcık pon pon civciv vb gibi oyuncaklar almayın çünkü onun ayıcığı sizsiniz bunu kabul edin beyler. Ha şuda var her erkeğin herşeyi alacak maddi gücü yoktur veya o zaman maddi sıknıtısı vardır bunuda takmayın kafaya planlarınızı birlikte yaparken bunu ona söyleyin neden mi boş yere beklemesindense sizin durumunuzu bilsin ve ona göre hareket etsin inanın bu daha çok hoşlarına gidecektir.

Ama bir parantez bunu 14 şubat geçirmek ve hediye almamak için bir bahane olarak kullanmayın dakikasında anlarlar ve sonuç iyi olamyabilir sizler için bizden söylemesi. Şuda var gerçekten maddi gücünüz yoktur ve o güne özel bişeyler alamadınız ama bunu telafi edin sonrasında alın hediyenizi ve bunuda söyleyin geçen 14 şubatta veremedim canım işte hediyen diyerek ve sonrasında bakın onun dünyalar güzeli gözlerine ve seviçten parlayan yüzüne. En önemli hediye ise sevgililer gününde seviglinizle sırlarınız paylaşın yani onunla alaklaı planlarınızdan bahsedin en bilim evimizde böyle oalcağız sen böyle olacaksın diyerek ( aman dikkat emir kipi veya zorunlusun kiplerini kullanmadan ) anlatın ona ve gelceğe dair olan planlarınızı.

Öneriler;

Artık günümüz iletişim ve intenret çağı olduğunu düşürsek 4 koldan saldırın diyoruz size. Nasılmı Facebook açın 14 şubat günü hani erken kalkıcaksınız ya o sabah. Oraya bir mesaj atın. Zaten sabahın 5′ i için hazırlanmış bir güzel sms var. Bilişim ile ilgisi varsa küçük bir blogtan sizin ve onun adına bir sayfa açın ve o günün sonunda sitenizin adresini e-mail atın. Sabah bir e-mail daha yolayın bir e-kart yollayın.

Bunların hepsini yapın neden mi o gün seviglinize özel bir gün yaşayın sebebi bu güzel günün sonunda veya daha ilerisi için mutlaka ve mutlaka bir dönüş olacaktır ve bu dönüş çok güzel ve olumlu olacaktır. Bunun yanı sıra ben sana değer veririyorum ve bunu istersem yapabiliyorum demektir bu kadar önem vermeniz ve 4 koldan saldırmanız. Çaktınız siz beyler ne kurnazsınız siz bizim tavsyilerimize bile gerek kalmadan bir çok şey yapacağınıza eminiz.  Onunla mutlaka bir yemeğe gidin bunu atlamayın ama nezih bir ortam olsun buna dikkat edin. O gün alternatiflerinde sinemada olabilir. Ama o günlerde Recep İvedik 3 gösterime girecek o film o gün gitmeyin ( bu öneri filmi kötülemek amaçlı değil tabiki ) o gününmüz romatik geçmeli anladınız. O güne uygun bir film seçin ama sormadan da etmeyin teklif edin o seçsin filmi belki recep ivdedik izlemek ister bunun kararını ona bırakın tamam mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.