Erkekler İçin İyi Öpüşmenin Sırları

Ağustos 8, 2018 201 1 0

Modern kadınların hayatına dair en cüretkar televizyon yapımlarından biri olan Sex and The City dizisinin kahramanı olan dört kadın, dizi boyunca sık sık erkekleri değerlendirirler. Bu dört kahraman farklı kadın tiplerini temsil eder: Masum, zeki, baştan çıkarıcı, dikbaşlı; Bu kadınların en ortak noktalarından biri, erkekleri kategorize ederken, öpüşmenin önemine yaptıkları vurgudur. İyi öpüşmek ya da onların deyişiyle good kisser olmak, erkeklerin cinsel hayatında büyük bir belirleyici. Hatta Sex and The City’nin bir bölümünde baş kahraman Carrie Bradshaw şöyle der. Toplumda çok kişiyle beraber olabilen kadınlara hafif, çok kişiyle beraber olabilen erkeklere de good kisser denir.

Peki, iyi bir öpüşmenin kriterleri neler? Ya da böyle kriterler var mı?

Kuşkusuz, her insanın cinsellikten beklentisi aynı olamaz. Kadınlar yatak odasında karşılarındaki erkeklerden farklı taleplerde bulunabilirler. Her erkeğin kendine özgü bir öpme, dokunma biçimi olabilir. Ama bunların özünde, karşı tarafla uyum içinde olma arzusu varsa, o zaman belli kriterlerden söz etmek mümkün.

Hayatınızın her alanında egemen olabilirsiniz ama öpüşmenin seyrinin yönetimini kadınlara bırakın. Öpüşmeyi siz başlatmalısınız, özellikle bu bir ilk öpücükse, karşınızdaki kişi sizin ne kadar kararlı, arzulu ve kendinden emin bir erkek olduğunuzu öpüşmeyi başlatırkenki seri tavrınızdan çıkarabilir. Ama öpüşmenin devam etmesini kadına endekslemekte fayda var. Karşınızdakini nefessiz bırakacak ya da bıktıracak biçimde uzun öpüşmelerden kaçının. Bırakın tadı damağında kalsın ve yenisi için size yaklaşsın.
Ayrıca her yerde ve her ortamda öpüşmek yararınıza olmayacaktır. Yemek yedikten ya da sigara içtikten hemen sonra ya da çok alkol almışken, hele ki karşınızdaki kadın bunlardan hiçbirini yapmamışsa, öpüşmeye pek yeltenmemenizi öneririz.

Öpüşmede dil ve dudakların rolü büyüktür. Ama sık sık söylediğimiz gibi, herşeyin bir yeri ve zamanı var. Eğer karşınızdaki kişi, çok romantik bir moddaysa ya da hüzünlüyse, avutulmak ya da kucaklanmak istiyorsa, Fransız öpücüğünüzü erteleyin. Dudaklarınızın yumuşak hareketleri ona daha iyi gelecek ve ileriki zamanlardaki hamleleriniz için size avantaj sağlayacaktır.
Eğer ateşli bir kadınla beraberseniz, Fransızlar’ a şükranlarınızı sunabilirsiniz. Ancak dilinizin hareketlerinin de bir ritmi olmasına özen gösterin. Ağzınızı bütünüyle karşınızdakine teslim etmeyin.

Eğer karşınızdaki kişiyle uzun uzadıya bir ilişki düşünmüyorsanız, kendinizi öpüşürken bırakmayın ve gözlerinizi tamamen kapatmayın. Gözleriniz hiç bir öpüşme sırasında faltaşı gibi açık olmamalı ama karşınızdaki kadın sizin için çok özel değilse, gözlerinizi bir parça kısmaktan öteye gitmemelisiniz, yoksa bağlanmaya hazır olduğunuz gibi çok yanlış bir mesaj verebilirsiniz.

Tags: öpüşmek erkekler için ne ifade eder, öpüşürken eller nasıl kullanılır, öpüşürken erkekleri etkilemenin yolları Categories: Cinsel Sağlık, İlişkiler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. -

    Gerçekten çoğumuz öpüşmenin inceliklerini bilmiyormuşuz

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir